Според датата на раѓање дознајте кој е вашиот АНГЕЛ ЧУВАР

Вашиот ангел чувар е со вас од моментот на вашето раѓање и без оглед на личноста, ви помага

08.06.2018. Ливадџија

Зошто секс куклите не се добра идеја?

Од облини до веѓи и облик на лице, секс куклите сè повеќе наликуваат на вистински луѓе. Секс куклите сè

08.06.2018. Ливадџија

Еве на која температура клима уредот троши најмалку струја!

Претераното трошење електрична енергија не само што ќе ве чини повеќе, туку и предизвикува зголемено трошење на јаглен

07.06.2018. Ливадџија

Тим ЗА

- Со легализацијата, ќе се воведе ред, контрола на црниот промет пари и здравствена контрола и хигиена. Па најголемата енклава за проституција не е во Велешта, туку среде Скопје, под прозорците на МТВ и МВР, а вие глумите ,,поштени кокошки,,. Да дополнам: ниту една проститутка не растурила брак, а колку чесни и скапи ,,швалерки,, го прават тоа секојдневно и дрско....

Ангел Иванов

Тим ПРОТИВ

- - Би ги запрашале луѓето дали сакаат своите ќерки, или сестри, или жени или мајки да се оддадат на неморал, па ако тоа го сакаат нека поддржат вакви работи. Тоа што не го сакате за себе не го нудете на другите. Тоа е законот на човечност, тоа е закон на небото, тоа е цел закон!

Младен Зафировски

Тема за наредна дебата

Дали би поддржале легализација на проституција?

Ако имате што да кажете за оваа тема, ве молиме да ни ги испратите вашите коментари, ставови и аргументи преку контакт формата подолу, а ние ќе се погрижиме тие да бидат објавени

Испрати Аргумент

Поради грешка на Фејсбук приватните објави на 14 милиони корисници станале јавни

Софтверска грешка, која била активна една недела во мај, веројатно била причината што некои приватни пораки станале


08.06.2018. Ливадџија

НАСА откри органски материи на Марс

Роверот на НАСА, Curiosity, пронајде органски соединенија во седименти во кратер на Марс стари 3,5 милијарди години, објави НАСА


08.06.2018. Ливадџија

Кога ти е досадно на работа сликни секси селфи: Нов бизарен тренд се шири по социјалните мрежи

Кога се во прашање новите трендови, некои навистина можат да бидат бизарни, но овој ќе му се


08.06.2018. Ливадџија
 • Брз колач од афион и гриз, по рецептот на баба

  Наједноставните колачи воедно се и највкусни. Се наоѓаат во секоја ситуација, кога ви треба нешто набрзина, а овој старински рецепт влегува во таа категорија. Состојки: - 2 шолји (од 200ml) шеќер - 2 шолји јогурт - Шолја гриз - Шолја масло - 1 ½ шолја брашно - 7-8 лажици афион - Пакетче прашок за печиво - Лажица рум - Глазура: 100g шеќер во прав, сок од ½ лимон, малку рендана кора. Или
  21.06.2018.Ливадџија
 • Пица ролат

  Често се случува да сакаме да направиме нешто и на крај да сфатиме дека некако сме замесиле малку повеќе тесто од потребното. Овој пица ролат е идеално решение за таквите ситуации. Само развлечете го тестото во кора, додадете малку кечап, кашкавал и некој сувомеснат производ и веќе имате брза и лесна вечера. Состојки: - 600 g бело меко брашно - 2 јајца - 1 коцка
  19.06.2018.Ливадџија
 • Колач со вишни и јогурт: Совршен и едноставен десерт

  Освежувачки колач подготвен по стар рецепт… СОСТОЈКИ: - 250 гр брашно - 3 јајца - 120 гр путер - 180 гр шеќер - 1/2 кесичка прашок за печиво - 2-3 лажици јогурт - кора од лимон - 100 гр лешници или бадеми - 1/2 кг исчистени зрели вишни (засладени) - шеќер во прав за посипување НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Обложете калап со хартија за печење. Пенасто разматете жолчки, шеќер и путер. Додајте брашно измешано
  10.06.2018.The Chef
 • Роше бомбици готови за 30 минути

  Се вели дека најдобрите колачи се подготвуваат брзо и лесно, а ги содржат омилените состојки. Такви се бомбиците Фереро Роше од Нутела и лешници. За нив потребни ви се само 5 состојки, а вкусот и задоволството се незаменливи. Потребни состојки: - 100g лешник наполитанки - 150g лешници - 200g Нутела - 150g чоколадо за готвење - 4,5 лажички масло. Начин на подготовка: Искршете ги наполитанките, додајте ги исечканите лешници
  07.06.2018.The Chef
 • Компир полнет со печурки

  Барате предлог за сочен ручек? Сакате нешто брзо и лесно, а подеднакво вкусно? Имаме генијална идеја која сигурно ќе ја обожавате! Состојки: - 4 компири - 300g печурки - 200g мајонез (ако постите, заменете го со посен) - 1 шолја вински оцет - Сок од 1 лимон - Бибер и сол по желба Подготовка: Сварете го компирот, но имајте на ум дека треба да остане со лушпа и тврд.
  05.06.2018.The Chef

Бебе замотано во пластична кеса оставено на депонија: Во куп ѓубре, преживеало!

Засега не е познато како спасувачите знаеле дека бебето е оставено во ѓубре, ни каде се наоѓа


09.06.2018. Ливадџија

Сагата продолжува: Вдовицата и синот на Пабло Ескобар обвинети за перење пари

Вдовицата и синот на нарко босот Пабло Ескобар е обвинети за перење пари во Аргентина и замрзнат


08.06.2018. Ливадџија

Французин доби милион евра на лото по втор пат во две години

Маж од југоисточна Франција два пати ја доби премијата на лото играта „Мој милион“ во временски период


07.06.2018. Ливадџија

ONE Love TOUR 2018 – Skopje

Date: 16.06.2018.
Location: Скопје
Venue: Градски парк
Start: 10:00
Price: Free

Работилница за деца Design Thinking

Date: 18.06.2018.
Location: Скопје
Venue: Public Room
Start: 8:00
Price: 2.500 мкд

Buskerfest / Баскерфест 2018 – Фестивал со улични изведувачи

Date: 12.06.2018.
Location: Скопје
Venue: Плоштад Македонија
Start: 19:00
Price: Free

МУНТИ
ПРИЈАТЕЛИ