| 06.06.2018. ДОКУМЕНТАРКА

Како увертира во периодот додека го чекаме пуштањето на филмот по светските кино сали, може да се потсетиме кои биле и како правеле. Ова е приказната за еден од најголемите рок бендови на сите времиња, познати по константното рушење на рекордите, распродадените турнеи, освоени први места на листите и вечниот светски успех. 20 години по смртта на иконата на бендот Фреди Меркјури, групата е се уште многу популарна…

(7)

 
 
Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени