Референт за продажба – Натурал продукт

Posted by & filed under ТАБЛА.

Референт-ка за продажба на таан алва, здрава храна и маја за сирење(сириште) на реон Тетово, Гостивар. Квалификации: – 2 години искуство на реонот (Супер маркети и малопродажба) – Познавање на јазици – Македонски, Албански, Турски – Возачка дозвола Б-категорија – Познаваењ на аналитички картици – Флексибилност и комуникативност во работата – Да е жител на… Read more »

Продавач – Милфуд Доо Скопје

Posted by & filed under ТАБЛА.

Слаткарница Лапетит која се наоѓа во Т.Ц. Лисиче има потреба од продавач/ка. Квалификации: – Завршено минимум ССС; – Основно познавање на работа со компјутери; – Со или без работно искуство Сите заинтересирани кандидати да достават свое CV на [email protected], со назнака за кое работно место аплицираат. (4) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0%… Read more »

Апел за помош на Матеј Стоилов

Posted by & filed under ЖИВОТ.

Матеј Стоилов е лице со повеке видови на пречки во развојот. Лице со умерен ментален хендикеп, со кофециент на интелегенција 49, и лице со аутизам. Лице со мизијална темпорална склероза, како и епилепсија со кое нашето дете Матеј Стоилов има многу оштетување на мозочето на левата страна, кое се проширило и на десната страна. Воедно, Ви… Read more »

9th Annual Global Business Conference 2018

Posted by & filed under ТАБЛА.

Dear participants! It gives me great pleasure, on behalf of Program and Organizing Committee and in my own name, to invite you to participate in the 9th Annual Global Business Conference 2018 which will be held in Croatia (September 26th – 29th, 2018). This conference is intended for academics and practitioners to meet and exchange ideas on… Read more »

1 грам тежок 25 милијарди долари

Posted by & filed under МУАБЕТ.

Кој е најскапоцениот и највреден материјал во целиот свет? Погледнете за да дознаете што е тоа и зошто е толку вредно… (4) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Специјалист за човечки ресурси – Хуавеи Технолоџис Македонија

Posted by & filed under ТАБЛА.

Хуавеи Технолоџис Македонија има потреба од специјалист за човечки ресурси. • At least 2 years HR working experience in a corporate HR environment is a must. • A background of experience within the IT or Telecommunications environment would be preferable. • Ability to work independently and fluency in spoken and written English. • To be… Read more »

Продавач – консултант – ПОПЕ компани

Posted by & filed under ТАБЛА.

Потребни се работници за продажба на графички материјали, и работник за во магацин. Компанијата се наоѓа во Горно Лисиче, се работи од Понеделник до Петок и секоја втора Сабота, само прва смена. Задолжително познавање на Англиски Јазик, возачка Б, предност е искуство во продажба на графички материјали и машини, и магацинско работење за позицијата магиционер…. Read more »

Брз колач од афион и гриз, по рецептот на баба

Posted by & filed under ЗДРАВА ХРАНА.

Наједноставните колачи воедно се и највкусни. Се наоѓаат во секоја ситуација, кога ви треба нешто набрзина, а овој старински рецепт влегува во таа категорија. Состојки: – 2 шолји (од 200ml) шеќер – 2 шолји јогурт – Шолја гриз – Шолја масло – 1 ½ шолја брашно – 7-8 лажици афион – Пакетче прашок за печиво –… Read more »

Животниот пат на Здравко Мамиќ, од сиромав до крал на трансферите

Posted by & filed under ДОКУМЕНТАРКА.

Кратка документарка за деновиве баран по потерница Здравко Мамиќ, секогаш ексцентричниот и контраверзен доскорашен претседател на фудбалскиот клуб Динамо од Загреб. (5) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Референт за продажба – Хенди Телеком

Posted by & filed under ТАБЛА.

Хенди Телеком, партнери на оне.Вип има потреба од референт за продажба со одлични продажни способности за вработување во Скопје. Кандидатите со позитивен дух, самомотивираност, посветеност и спремност за учење и работа, потребно e да ги исполнуваат следните критериуми: – познавање на Англиски Јазик, MS Office – Високи комуникациски способности и дирекна комуникација со клиенти –… Read more »

Туристички работник – Медитеран

Posted by & filed under ТАБЛА.

Медитеран – Травел СервиС – oбјавува оглас за работни позиции: АГЕНТ за продажба на туристички услуги во агенцијата во Штип ОПШТИ УСЛОВИ: – Високо образование – Активно познавање на Англиски јазик – Активно работење со компјутерски програми: “Open office” или “Microsoft office” Плата: 16000 Потребни Квалификации: ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ И ПРЕДНОСТИ: – Предходно работно искуство во… Read more »