Животниот пат на Здравко Мамиќ, од сиромав до крал на трансферите

Кратка документарка за деновиве баран по потерница Здравко Мамиќ, секогаш ексцентричниот и контраверзен доскорашен претседател на фудбалскиот клуб Динамо од Загреб. 20.06.2018. Ливадџија

Зошто Кина запна да инвестира толку многу на Балканот?

Што мајка Кина бара да се боднува од таму и да инвестира тука на Балканот? Нели ова

11.06.2018. Ливадџија

Документарка: The Story of Queen: Mercury Rising

Како увертира во периодот додека го чекаме пуштањето на филмот по светските кино сали, може да се

06.06.2018. Ливадџија

Документарка: Genghis Khan – Rise Of Mongol Empire

Џингис Кан 1162 - 1227 г., со родно име Темуџин, е основачот и големиот Кан (Император) на

04.06.2018. Ливадџија

Чудната историја на балканските Словени…

Балканот како буре барут и редовна аномалија на европските вредности, главно населен со Словени кои имаат своја

30.05.2018. Ливадџија

Вистинската намена на големата пирамида во Гиза? Енергетска централа…

Главната намена на пирамидите од Египет која сите ја земаме здраво за готово е дека тоа се

28.05.2018. Ливадџија

Хрватска VS Србија – воена споредба

Споредба помеѓу воената моќ на двете балкански земји, направена според неофицијални податоци, чисто информативно.

23.05.2018. Ливадџија

Чиј е Ерусалим?

Документарец на DW во кој се чепка по сензитивното прашање кое луѓето ги мачи од дедо Ное.

21.05.2018. Ливадџија

Како е во Јемен додека светот се прави слеп при очи…

Војната од далечина помеѓу Саудиска Арабиа и Иран, горкиот конфликт помеѓу Сунитите и Шиитите, го пеплоса Јемен

16.05.2018. Ливадџија

Босна – колевката на модерниот џихадизам?

Пред 20 години во војната во Босна, стотици џихадисти од арапско потекло дојдоа во Босна да им

14.05.2018. Ливадџија

Третиот Рајх – Документарка за Втора Светска Војна

Документарен филм во продукција на History Channel 2, за ѕверствата на нацистите и атмосферата во хитлерова Германија.

09.05.2018. Ливадџија

Слатки, слатки, сирупе за кашлица – Кризата во Нигерија за сирупи базирани на кодеин

Во Нигерија, илјадници млади луѓе се навлечени на сирупи за кашлица кои содржат кодеин - лек кој

07.05.2018. Ливадџија

Зошто патувањето назад во времето е невозможно

Ако сте ентузијаст по научни фантастики и слично, ваквите теми сигурно ќе ве интересираат, па погледнете отприлика

02.05.2018. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени