Бебе замотано во пластична кеса оставено на депонија: Во куп ѓубре, преживеало!

Засега не е познато како спасувачите знаеле дека бебето е оставено во ѓубре, ни каде се наоѓа неговата мајка. Новороденчето кое е оставено во депонија го спасила група мажи кои го пронашла бебето во куп ѓубре. Спасувачите останале занемени кога во кеса пронашле бебе кое давало знаци на живот, не плачело, пишува Read more

09.06.2018. Ливадџија

Сагата продолжува: Вдовицата и синот на Пабло Ескобар обвинети за перење пари

Вдовицата и синот на нарко босот Пабло Ескобар е обвинети за перење пари во Аргентина и замрзнат

08.06.2018. Ливадџија

Французин доби милион евра на лото по втор пат во две години

Маж од југоисточна Франција два пати ја доби премијата на лото играта „Мој милион“ во временски период

07.06.2018. Ливадџија

Ретко видени приватни фотографии од Фреди Меркјури и неговиот долгогодишен партнер

Еден од најталнтираните пејачи кои некогаш живееле, Фреди Меркјури, покрај тоа што е познат по неговиот неверојатен и

07.06.2018. Ливадџија

Франција забранува мобилни телефони во училиштата

Француското министерство за образование донесе нов закон според кој на учениците им се забранува носење мобилни телефони

07.06.2018. Ливадџија

Шведски аеродром ги советува девојчињата да стават лажица во долната облека ако се жртви на присилен брак

Аеродромот и активистите за човекови права во Гетеборг ги советуваат сите девојки кои се потенцијални жртви на

06.06.2018. Ливадџија

Целосно излекувана од рак на дојка со пионерски метод

Животот на една Американка која имала смртоносен рак на дојка бил спасен благодарение на нова пионерска терапија,

05.06.2018. Ливадџија

Хорор: Го убила својот сопруг затоа што ја тепал нивната мачка!

Жена во Далас изјавила дека го убила својот сопруг, бидејќи тој ја тепал нивната мачка која што

05.06.2018. Ливадџија

Саудиска Арабија ги издаде првите возачки дозволи за жени

За првпат во историјата на Саудиска Арабија државата ќе издаде возачки дозволи на жени. Десетте жени кои

05.06.2018. Ливадџија

Внимавајте ако летувате таму: За плажите во Грција постојат неколку златни правила кои мора да се почитуваат

Правилата за однесување на плажа се разликуваат од земја до земја, па така во Грција си важат

04.06.2018. Ливадџија

Највисоките луѓе во светот се прошетаа низ Париз

Десетина од највисоките луѓе на светот имаа необична средба во Париз викендов, а кога прошетаа низ центарот

04.06.2018. Ливадџија

Жителите на Малезија во акција за собирање пари за враќање на државниот долг

Жители на Малезија одлучија да соберат пари за намалување на државниот долг кој моментно изнесува околу 80

04.06.2018. Ливадџија

Мекдоналдс наскоро и во Северна Кореја

Како знак на добра волја кон САД, претседателот на Северна Кореја Ким Џонг Ун би можел да

04.06.2018. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени