| 20.06.2018. ДЕШАВКИ

Date : 16.06.2018. - 17.06.2018.
Location : Скопје
Venue : Градски парк
Start : 10:00
Price : Free

LOVE ALWAYS WINS | GRAND OPENING

ЕДНА ЉУБОВ преку границите на Македонија и Бугарија. Најдоброто од двете држави за сите генерации!

Настапуваат:
Златно Славејче, Љубојна, Ансамбл Булгаре, Деси Добрева, Сашко Коцев, Фолтин, Графа, Next Time и Слаткаристика.

 
 

Влезот е слободен!

Големото отворање на второто издание на фестивалот започнува во Скопје. Целодневна презентација на најкарактеристичното од културата, уметноста, музиката и кулинарските традиции меѓу Македонија и Бугарија. Настани, поделени по нивниот стил, насочени кон различни профили – семејства со деца, активни млади луѓе и софистицирани возрасни групи.

(11)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени